İçeriğe geç

40 yaş üstü dul kadın

İnsan toplumsal bir varlıktır. Kendinizi tamamen yalnız kalmış bir halde hayal edebiliyor musunuz? Çıldırmamak mümkün mü? Yalnız yaşayan insanlara bakıldığında çoğunun kendi kendine konuştuğunu gözlemleriz. İşte toplumsal varlıklar karşılarında muhatap olacakları başka insanları bulamadıklarında kendi kendilerine konuşmaya başlarlar sonrasında ise bu delirmeye kadar gider. Kısacası konuşmak her insanın varlığı ve özellikle ruh sağlığı açısından vazgeçilmez bir ihtiyaçtır. Çok uzun yıllar önce beklide ülkemizdeki insanların toplu hayat sürmelerinin nedenlerinden biri de buydu. Neredeyse tüm nesiller yaşlıdan gence bir arada yaşarlardı. Bu dönemlerde yalnızlıktan ötürü rahatsızlık duyanların yaşadığı depresyonlar yoktu. Ancak günümüzde neredeyse yanımızdaki komşumuza bile güvenemez hale geldik. Bu da git gide daha yalnız toplumlar haline gelmemize neden olmaktadır.

Eski toplumsal gelenek ve göreneklerimizin çok güzel ve toplum sağlığını güçlendirici etkilerinin yanında insana zarar veren tarafları da vardı. Mesela dul kalan kadın bunca kalabalığın içinde yalnızlığa mahkûm edilir dış ortamdan neredeyse hiçbir insanla muhatap olmalarına müsaade edilmezdi. Bunun sonucu yine insanların yalnızlığı olmaktaydı. 40 yaş üstü dul kadınlar kayseri ilimizde diğer dul kadınlara oranla daha rahattırlar ancak onların da üzerlerinde yoğun bir toplum baskısı vardır. Toplumlarda kadın namus olarak addedilir. Oysa dinimizin gereği hem kadın hem de erkek için geçerlidir. Buna rağmen dul kadın toplum içinde baskıya maruz kalıp çoğu zaman evlerde hatta odalarda kapalı tutulurken, dul erkekler dışarı çıkıp başka kadınlar bulmak konusunda teşvik edilirler.

Kayserili dul genç kadınlar da bu hapis hayatından kurtulmak birileri ile konuşmak paylaşmak isteği içindedirler. Bunun yolu çoğu zaman telefon sohbetlerinden geçmektedir. İnsanların sıkıntılarını, sevinçlerini, heyecanlarını paylaşmaya ihtiyaçları vardır. Bu ister kadın olsun isterse de erkek. Mutlaka konuşup deşarj olmak gereklidir. Bu varlığımızın gereğidir.

Telefon hatlarında tanıdığınız insanlarla yapacağınız konuşmalar maalesef ki cahil yapı ve bazı bağnaz gelenekler nedeniyle mümkün olmamaktadır. Ülkemizin vazgeçilmez unsurlarından olan dedikodu da bu nedenler arasındadır. İşte böyle durumlarda beklide hiç tanımadığınız bir insanla muhatap olmak içinizden geçen her şeyi bir daha hiç konuşmayacağınız ya da hiç görmeyeceğiniz bir insana anlatmak sizi de rahatlatmaz mı? Dul kayseri ilinde ise işi zordur bu nedenle telefonla sohbet etmek hem ihtiyaç hem zorunluluk hem de karşındaki insanla dertlerini paylaşmak için gereklidir.

Türk erkekleri her zaman için kadınlarına sahip çıkmaktadırlar. Özellikle yabancı olan vatandaşlar Türk erkekleri ile evlenmek isterler. Aynı şekilde Türk erkekleri de yabancı bayan ararlar ancak nasıl ulaşım sağlayacaklarını bilemediklerinden ne yapmaları gerektiğini de bilemezler. Türk’le evlenmek isteyen yabancı dullar vardır ve siz istediğiniz kadınla iletişime geçerek hayatınızı birleştirebilirsiniz. Öncelikle aranızdaki bağın nasıl kuvvetli olacağını anlayabilmeniz için görüşmenizde fayda vardır. Günümüz koşullarında bu şekilde sizlere verilen imkânlardan faydalanarak aradığınız kadını bulabilirsiniz.

 Dul kayseri il içerisinde sizinle sohbet etmeyi bekleyen birçok kadın var ve belki siz o kişilerin aradığı erkekler arasında yer alırsınız. Dul olduklarından insanların yaklaşımları farklı olduğundan siz düşüncesi farklı olan insanlardan farklı olmalısınız. Aradığınız kişinin profilini inceledikten sonra kararınızı verebilirsiniz. Kaç yaşındaysanız istediğiniz gibi birini bulabilirsiniz. Kendinizden büyük olan kişilerle birliktelik yaşamak istiyorsanız yaşamak en doğal hakkınız.

30 yaş üstü dul bayanlar kayseri içerisinde size en iyi şekilde ilgi gösterecek ve ilgilenecek kişilerle görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Çevrenizdeki insanlardan dolayı yapamadığınız görüşmeleri yaparak hayatınızda farklılıklar yaratmak sizin elinizdedir. Hayatınızda size iyi gelecek ve hayatınızı birleştirmek isteyeceğiniz olgun kadınlarla görüşmek varken siz çevrenizdeki farklı düşüncelerden dolayı kendinizi engelliyor olabilirsiniz. Buna fırsat vermemek için dul kadınlardan size en yakışanı ya da yakın hissettiğiniz kişiyi aramalısınız. Böylece hayatınızda farklılıklar yaratabilecek durumda olacaksınız. Hayatınıza yön verecek olan kişiler sizlersiniz.

Zaman içerisinde yalnızlığınızı götürecek, sizi sizden alacak dul bayanlarla konuşmalarını yaptıktan sonra kendinizde de değişiklikler olduğunu göreceksiniz. Eğer istediğiniz kadına ulaşmazsanız belki çok mükemmel bir insanı elinizden kaçırmış olacaksınız. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için de yapmanız gereken şey zaman kaybetmeden kadınınızı aramanızdır. Her insanın ihtiyaçları olduğu gibi kadınınızın da ihtiyaçları olduğundan sizi bekleyen kadına ulaşmak için beklemenizin hiç bir anlamı yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir