İçeriğe geç

Arkadaşlık Numaraları

Günümüzde sosyalleşebilmenin en etkili yolunun internet olduğu düşünülse de internet sayesinde başlayan arkadaşlıkların genel nüfus içindeki sayısı aslında bir hayli azdır. Bunun yanında yeni arkadaşlar edinmek isteyenler için internette başta sosyal medya platformları ve çeşitli arkadaşlık siteleri olmak üzere çok sayıda alternatif bulunmaktadır. Ancak bu siteler aracılığıyla yeni arkadaşlar edinmek hayli uzun bir sürecin geçmesiyle mümkün olmaktadır.

Zira taraflar arasındaki güvenin sağlanması hiçte kolay olmamaktadır. Bunun yanında arkadaşlık sitelerindeki üyelerin beklentileri genellikle yüksektir ve birçok üye ulaşılmaz bir profil çizmektedir. Ancak arkadaşlık sitelerinde en çok şikâyet edilen konuların başında sahte (fake profiller) gelmektedir. Birçok arkadaşlık sitesi üye sayısını arttırmak için bu yola başvurmakla birlikte bazen de site üyeleri kendi kimliğini ve yüzünü gizlemek adına sahte profiller oluşturabilmektedir.

Arkadaşlık hatları, internetteki arkadaşlık sitelerinden farklı olarak taraflar arasındaki arkadaşlık sürecinin çok daha hızlı ilerleyebildiği servislerdir. Zira bireyler görüşmenin başından itibaren birbirlerinin seslerini duyabilmekte ve bu sayede birbirlerinin konuşma tarzlarını ve yaşam felsefelerini öğrenebilmektedir. Bunun yanında arkadaşlık sitelerinden farklı olarak bu hatlarda kendilerini çok daha rahat bir şekilde ifade edebilmektedirler. Çünkü telefon insanların kendilerini en rahat hissettikleri yerlerden biridir. Birçok aşkın telefonda başladığı ve yine birçok çiftin birbirlerine söylemekte imtina ettiği konuları telefonda rahatlıkla dile getirdiği herkesçe bilinen gerçekler arasında yer almaktadır. Bu bağlamda yeni başlayacak bir ilişkide telefonun oldukça güvenli bir liman olduğunu söyleyebiliriz.

Arkadaşlık numaraları yeni ilişkilere yelken açmak isteyenler için olduğu kadar telefonda eğlenceli ve zevkli dakikalar geçirmek isteyenler için de oldukça kullanışlı birer seçenek konumundadır. Nitekim günümüzde bu alanda hizmet veren çok sayıda arkadaşlık hattı bulunmaktadır. İnternette arama motorlarında “telefon arkadaşlık hatları” ya da “arkadaşlık hattı telefon” gibi anahtar kelimelerle yapılacak kısa bir araştırmayla birçok arkadaşlık numarası seçeneğine ulaşılabilecektir.

Bu hatların neredeyse tamamı tüm GSM operatörlerinden aranabilmekte olup farklı amaçlar doğrultusunda kullanıma uygun bir hizmet vermektedir. Bunların başında da cinsel sohbet menüleri gelmektedir. Bunun yanında sadece cinsel sohbet gayesi ile kullanım gerçekleştirmek isteyenlerin bu sohbet hatların da beklediklerinden çok daha fazlasını bulabileceklerini söylemek hiçte yanlış olmayacaktır. Zira bu hatlardaki sohbet partnerlerinin sıra dışı bir bayan portresi çizdikleri iyi bilinmektedir. Nitekim birçok erkekte bu hatlardaki deneyimlerinin unutulmaz bir tecrübe olduğunu belirtmektedir.

Arkadaşlık hatlarının gizemli ve heyecanlı ortamıyla internetteki arkadaşlık sitelerinden bir adım önde olduğunu söylemekte de yarar var. Bunun yanında ülkemizde sayıları hiçte azımsanmayacak bir kitlenin internetle hiç ilgili olmadığı da bir gerçektir. İstatistiklere göre internet kullanıcıları arasında interneti arkadaşlık siteleri ya da sohbet siteleri için kullananların oranı da %50’nin biraz üzerinde seyretmektedir. Özellikle de kadın kullanıcılar da bu oranın oldukça düştüğünü de belirtmemiz gerekir.

Bu da arkadaşlık sitelerinde erkeklerin sayısının kadınlardan neden 4-5 kat kadar daha fazla olduğunu da oldukça iyi açıklıyor. Tüm bunlarının yanında arkadaşlık hatlarının bir diğer önemli artısı da kişinin dilediği zaman ve noktada bu hatları kullanabiliyor oluşudur. Kişi ister iş ortamında, ister yolculukta isterse de bir tatilde olsun yanında bir telefonu olduğu sürece arkadaşlık hatlarına rahatlıkla bağlanabilmekte ve kesintisiz görüşme gerçekleştirebilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir